logo
vizitka

 

Klinické studie – informace pro pacienty 

V našem centru provádíme klinické hodnocení (klinické studie) v oboru neurologie a fyzioterapie. Naši zdravotníci mají bohaté  a dlouhodobé zkušenosti se studiemi jak u neurologických pacientů, tak v oblasti fyzioterapie (rehabilitace). Naši pacienti se tak přednostně mohou dostat k léčbě, která není v současnosti v České republice k dispozici a která je velmi nadějná. 

V tuto chvíli probíhá studie s aplikací nového typu botulotoxinu u pacientů se spasticitou a s problematickou chůzí po mozkové příhodě a po traumatickém poškození mozku. Jeden z hlavních cílů této studie je zlepšení chůze a zlepšení postižení pacienta. Dále v tuto chvíli běží studie s neuropatickou bolestí po operačním zákroku = s dlouhotrvající bolestí vzniklou po operačním zákroku v oblasti hrudníku (včetně operace po nádoru prsu) a po operaci tříselné kýly či femorální kýly. Jedním z cílů této  studie je výrazné snížení bolesti či úplné zrušení bolesti. 

Studie jsou například vhodné pro pacienty, kteří mají výrazné problémy, nebo pro které jsou dosud dostupné léky/lékařské postupy málo účinné. V jiném případě mohou například léky ve studii znamenat pozastavení či zastavení nemoci u pacienta. Obecně jde o nové léky, které budou (v případě terapeutického úspěchu) dostupné v České republice až za několik let. V průběhu studie jsou pacienti u nás pečlivě vyšetřeni včetně laboratorních testů, EKG a dotazníků. Účinnost nového léku si pacienti během studie zaznamenávají do speciálního diáře. Součástí sledování jsou pravidelné a časté kontroly u nás. Pro pacienta je léčba v rámci studie kompletně zdarma. V případě zájmu se nám prosím ozvěte.  

 

 

Klinické studie – informace pro zadavatele, farmaceutické a monitorovací firmy (clinical research organizations – CROs) 

Kontaktní údaje:

Neurologie a rehabilitace Skopalíkova
Skopalíkova 6
Brno – Židenice
615 00 Brno
Česká republika

neuro.km@gmail.com

Naše ambulance je v provozu od roku 2016 a funguje převážně jako centrum pro klinické studie v oboru neurologie a fyzioterapie.

Centrum  disponuje ordinací, čekárnou a dalšími místnostmi určenými pro přístrojové vybavení a archivaci dokumentů. K dispozici máme centrifugu, mrazák, ledničku, vybavení na odběr krve, přístroje na měření tělesných funkcí, spirometrii, EKG, EMG, goniometr a další. Samozřejmostí je vybavení pro lékařskou první pomoc včetně AED.  

Náš stálý zdravotnický tým tvoří 3 lékaři –  neurologové a fyzioterapeut. V rámci studií máme určenu roli hlavního investigátora, koordinátora a subinvestigátorů. Členové týmu mluví plynně anglicky, povinných mítingů a dalších akcí jsme schopni se účastnit buď osobně nebo online, dle požadavků sponzora.

Zkušenosti se studiemi jsme získali ve jak fakultní nemocnici, tak po té v našem centru – první úspěšně dokončená klinická studie proběhla v roce 2005. Dosud jsme se účastnili více než 15 multicentrických mezinárodních studií především fáze III (ale i II a IV), vždy s velmi vysokou úspěšností v náboru pacientů.

Vhodné kandidáty pro účast v klinických studiích získáváme převážně z vlastní ambulantní praxe a z vlastní databáze (cca 30 000 pacientů), dále jsme pro tyto účely v kontaktu s řadou dalších lékařů – specialistů i praktických lékařů.

Na rozdíl od jiných poskytovatelů jsme schopni zajistit provoz i v aktuální epidemiologické situaci – vzhledem k tomu, že ambulance je vyčleněna pouze pro studie. Pacienti jsou zváni do centra jednotlivě, navzájem se nesetkávají.

V případě zájmu o provedení klinické studie v našem centru nás prosím kontaktujte, preferenčně e-mailem. Těšíme se na spolupráci !

Eduard Minks, MD, PhD
Kubelka Tomáš, MD
Alexandra Minksová, MD
Radka Kubelková, Mgr

 

 

Zkušenosti našich lékařů s klinickým hodnocením 

Schwarz Pharma Rotigotine phase III Parkinson disease 2005-2007
Merz Botulinum toxin A phase III Post stroke spasticity 2006-2007
Allergan Botulinum toxin A phase III Cervical dystonia 2007-2008
Novartis Fingolimod phase III Sclerosis multiplex 2009-2014
Merz Botulinum toxin A phase III Post stroke spasticity 2010-2013
Ipsen Botulinum toxin A phase III Cervical dystonia 2011-2013
Allergan Botulinum toxin A phase III Post stroke spasticity 2012-2015
Astra Zeneca Ticagrelor/Aspirin phase III Stroke 2013- 2016
Novartis Fingolimod phase III Sclerosis multiplex 2014-2015
Merz Botulinum toxin A phase III Cerebral palsy 2014-2017
Ipsen Botulinum toxin A phase III Cerebral palsy 2014-2017
Ipsen Botulinum toxin A phase III Post stroke spasticity 2017-2018
Alder CGRP phase III Chronic Migraine 2017-2018
Novartis Angiotensin II type 2 receptor phase II Post-herpetic neuralgia 2018-2019
Biogen Inhibitor of voltage-gated sodium channels phase II Small fibre neuropathy 2018-Present
Merz Botulinum toxin A phase III Spasticity (stroke and traumatic brain injury) 2019-Present
Algiax  AP-325 (malononitrilamid) phase II Peripheral postsurgical neuropatic pain 2020-Present